fbpx
Przejdź do treści

Leasing techniczny zwrotny sposobem na płynność finansową

2 min

Leasing techniczny zwrotny

Leasing techniczny zwrotny to szansa na „odmrożenie” środków finansowych przedsiębiorcy poprzez wykorzystanie przedmiotu stanowiącego środek trwały w jego firmie. Prościej mówiąc oddajemy nasz własny sprzęt do firmy leasingowej w zamian za pieniądze, które później spłacamy tak jak w leasingu operacyjnym. Firma nadal posiada prawo do korzystania ze sprzętu lecz prawowitym właścicielem przez okres spłaty staje się firma leasingowa. Do rat leasingowych jest doliczany VAT i cała rata może być wliczona w koszty uzyskania przychodu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele firm mogą w bardzo prosty sposób dofinansować przedsiębiorstwo i wiąże się to z uszczupleniem majątku produkcyjnego tak jak w przypadku sprzedaży maszyny

Często spotykanym ograniczeniem na rynku jest data zakupu sprzętu widniejąca na fakturze. Większość banków ogranicza się do maksymalnie 3 miesięcy wstecz, z firmą Royal-Finance wnioskujący może otrzymać finansowanie na przedmiot zakupiony nawet w okresie 6 miesięcy od daty złożenia wniosku. Dodatkowym atutem skorzystania z tego instrumentu finansowego jest zbudowanie dobrej relacji z firmą leasingową. Oczywistym faktem jest to, że wracający klient z dobrą historią spłaty jest w stanie wynegocjować dla siebie zupełnie inne warunki. Szczególnie w obecnej sytuacji na rynku finansowym dobre relacje z leasingodawcami są gwarancją płynnego rozwoju firmy. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami!

Kontakt